GIMNASTIČNO DRUŠTVO "RAIN" KRŠKO

Tudi nam zaupajo!


Gimnastično 
društvo 
"RAIN"  
Krško
Ilirska 9
8270 Krško
 
E-pošta:

rainkk@volja.net



 


SPONZOR   
tekmovalne sezone 
2014

 



44. MALEJEV MEMORIAL
Ljubljana-Tabor, 22.november 2013

Najmlajše za las ob bronasto obličje
Odličen nastop Naje Šiška

Selekcijske telovadke Gimnastičnega društva RAIN Krško so se v soboto, 22. novembra 2014 udeležile tradicionalnega že 44. Malejevega memoriala v ženski športni gimnastiki v Ljubljani, ki ga organizira tamkajšnja gimnastična sekcija Športnega društva Tabor Ljubljana.V izjemni konkurenci so krške telovadke nanizale izjemne rezultate.
V 5. stopnji je v ženskem gimnastičnem mnogoboju Špela VASILJEVIČ zasedla 9. mesto s seštevkom  35,900 točke in hkrati izpolnila ter potrdila normo za prestop v višnji rang tekmovanj GZS. V isti konkurenci je Manuela Sotler zasedla 14. mesto.
V IV. stopnji je nadvse prijetno presenetila NAJA ŠIŠKA, ki je osvojila 4. mesto in le za las ali 5 desetink točke zgrešila bron. Zbrala je  37.600 točke  in si z  88,86 % doseženih točk zagotovila prestop v tako želeno višjo stopnjo.
V III. stopnji sta se mladi in obetavni Klara Kostrevc in Teja Lukič s svojim prvim uradnim nastopom uvrstili na 24. mesto oz. na 27. mesto.
Izjemno pa je presenetila najmlajša ekipa v II. stopnji v postavi Kern, Pohle, Gorenc, Skrbinek in Ančimer, ki je v ekipnem delu tekmovanja med 11. ekipami osvojila 4.  MESTO in prav tako za 5 desetink zaostale za ekipnim bronom. Tudi v posamični konkurenci so bili rezultati izjemni: Tjaša Kern je osvojila 8. mesto, Zara Pohle 10. mesto, Tjaša Gorenc 16. mesto, Sara Skrbinek 21. mesto in Mija Ančimer 27. mesto. 
V I. stopnji je postava v sestavi Milar, Ančimer in Peklar osvojila 11. mesto ter posamično: Živa Milar  44. mesto,  Neja Ančimer, 49. mesto in Tajda Peklar 59.mesto.
Vsem telovadkam čestitke za dosežene rezultate in staršem za glasno podporo s tribun,  ki je nedvomno dajalo dodatno vzpodbudo za dobre nastope in dokazale, da se najuspešnejše posavske telovadke.

 


 

POKAL ŠIŠKE V ŽŠG
Ljubljana, 8. november 2014

Selekcijska telovadka Lara ŽIBERT, članica Gimnastičnega društva "RAIN" Krško,
se je danes, v soboto 8. novembra 2014 udeležila Pokala GIB Šiška v Ljubljani 
ter v ženskem gimnastičnem mnogoboju 
(preskok, bradlja, gred, parter)
v nacionalni stopnji osvojila 5. mesto.

 

 


 

RAINOVKE USPEŠNE NA 42. HOLYJEVEM MEMORIALU
Petri in mladi ekipi bron

Selekcijske telovadke Gimnastičnega društva "RAIN" Krško so danes, v nedeljo, 26. oktobra 2014 nastopile v Brežicah na 42. Holyjevem memorialu v ženski športni gimnastiki, ki je potekal v počastitev občinskega praznika občine Brežice in hkrati 110-letnice ustanovitve brežiškega Sokola.

Na 42. Holyjev memorial 2014 je v I. stopnji ŽIVA MILAR osvojila 19.mesto in hkrati zabeležila prestop v višjo stopnjo, medtem ko je TAJDA PEKLAR zasedla 21. mesto. Živa in Tajda sta tako bili v najmlajši kategoriji najuspešnejši predstavnici Posavja.

V II. stopnji je ekipa v postavi GD Rain Krško v postavi Kern, Gorenc, Skrbinek osvojila 3.MESTO ekipno v mnogoboju, ter posamezno: TJAŠA KERN 6. mesto, TJAŠA GORENC 15. mesto in SARA SKRBINEK 16. mesto, vse pa so tudi kot posameznice opravile normo za prestop v višjo stopnjo.

V kategoriji 4. stopnja 13+ je PETRA PURKAT osvojila v ženskem gimnastičnem mnogoboju 3. MESTO..

 

       

 



33. MEMORIAL CIRILA HOČEVARJA
Maribor-sobota, 11.oktober 2014


ML. DEKLICE
ekipno - GD "RAIN" KRŠKO - 6. mesto
(postava: Skrbinek, Kern, Pohle, Milar, Gorenc)

Posamezno:
15. mesto - Skrbinek Sara
19. mesto - Kern Tjaša
20. mesto - Pohle Zara
34. mesto - Milar Živa
42. mesto - Gorenc Tjaša

DEKLICE

Posamezno:
11. mesto - Vasiljevič Špela

 


URNIK VADBE 2014/2015


PON.

17.00-18.30

5.-7. STS + Fig

17.00-18.30

3.-4. STS

TOR.

17.00-18.30

5.-7. STS + Fig

17.00-18.30

gym abeceda + 1.-2. STS

SRE.

15.15-16.00 + 16.00-1645

Miška Eli 

17.00-19.00

5.-7. STS + Fig

17.00-18.30

3.-4. STS

ČET.

17.00-18.30

5.-7. STS + Fig

17.00-18.30

gym abeceda + 1.-2. STS

PET.

17.00-18.30

5.-7. STS + Fig

17.00-18.30

3.-4. STS


TEKME JESEN-ZIMA 2014

Memorial C.Hočevarja - Maribor - 11. oktober 2014
Holyjev memorial - Brežice - 26. oktober 2014
Pokal Šiške - Ljubljana - 8.november 2014
Malejev memorial - Ljubljana - 22.november 2014
DP - 29.-30-november 2014



  Happy  Krško

 

POKAL SLOVENIJE V ŽŠG
Ljubljana, 7. junij 2014

Lara Žibert, telovadka Gimnastičnega društva "RAIN" Krško, je (danes) v soboto 7. junija 2014, v Ljubljani nastopila na Pokalu Slovenije 2014 v ženski športni gimnastiki v kategoriji - članice Fig (absolutno), ki ga je pod pokroviteljstvom Gimnastične zveze Slovenije izvedlo ŠD Gib Šiška.

Med telovadkami, ki so v članski konkurenci nastopile v ženskem gimnastičnem mnogoboj (preskok, dvov. bradlja, gred, parter) je Lara Žibert osvojila 5. mesto, v finalih na posameznih orodjih pa je preskoku, bradlji in parterju zasedla 6. mesto in na gredi 7. mesto.
 

 


 

MIŠKA ELI - GENERACIJA 2014
28.maj 2014

Gimnastično društvo Rain Krško že desetletje izvaja predšolski vadbeni program Miška Eli pod pokroviteljstvom Sokolske zveze Slovenije. Vadba je tudi letos potekala vsako sredo med 16.00 in 17. uro pod vodstvom Mojce Kožuh in asistenco Hanah Pevec.

V sredo, 28. maja 2014, je v telovadnici OŠ J. Dalmatin Krško potekal zaključek letošnje predšolske vadbe MIŠKA ELI, kje so se najmlajši staršem predstavili z vadbo in prejeli zaslužene izkaznice in kolajne.

Mojci in Hanah hvala za izjemen trud in marljivo opravljeno vadbo.

MIŠKA ELI - generacija 2014

Zlata Miška Eli: Ojsteršek Gaj, Novak Vita, Stopar Galina, Habinc Ana

Srebrna Miška Eli: Stropnik Zala, Dimnik Ajda, Škoberne Eva, Ivanuša Zoja, Vučič Laura, Černelč Luna, Urek Naja Zoja, Baškovič Iva, Krulc Mija, Vita Šetinc

Bronasta Miška Eli: Kozmus Maria Rosa, Gorenc Žana, Stanič Lana, Krulc Hana

VIDEO

 


 

PT POKAL RUŠ 2014
Ruše, 25. maj 2014

Selekcijske telovadke Gimnastičnega društva Rain Krško, Lara, Špela in Manuela so se v soboto, 24. maja 2014 kot edine predstavnice ženske športne gimnastike udeležile prventvene tekme Gimnastične zveze Slovenije Pokal Ruš 2014. S tekmovanjem se je tako za krške gimnastičarke zaključil spomladanski del tekmovalne sezone 2014, najuspešnejšo Laro Žibert čaka le še članski nastop na Pokalu Slovenije, ki bo 7. junija v Ljubljani.

Rezultati - Pokal Ruš 2014 (posamezno)

  • Lara ŽIBERT - nacionalna stopnja - 5. mesto - mnogoboj
  • Špela VASILJEVIČ - 5. stopnja - 10. mesto - mnogoboj
  • Manuela SOTLER - 5. stopnja - 13. mesto - mnogoboj

 


 


1. POKAL NOVEGA MESTA V ŽŠG
Novo mesto, 18.maj 2014
Športna dvorana Leona Štuklja


Petra Purkat - 2. mesto - mnogoboj 4.sts /13+


1.stopnja
ekipno 6.mesto

14. mesto
Sara Skrbinek


19. mesto
Neja Ančimer


23. mesto
Lucija Jakhel


25. mesto
Tajda Peklar

2.stopnja
ekipno 5.mesto

21. mesto
Zara Pohle


22. mesto
Mija Ančimer


24.mesto
Tjaša Kern

 

4. stopnja
ekipno 4. mesto

12. mesto
Koni Karla Kerin


13. mesto
Naja Šiška


14. mesto
Ana Škoberne
4.stopnja(13+)

2. mesto: 
Petra Purkat


6.mesto
Doroteja Imperl

5. stopnja


11. mesto
Špela Vasiljevič


16. mesto
Manuela Sotler

 


 


LARA OBRANILA NASLOV!

Ljubljana - Dobrava, 7. maj 2014

 Telovadka Gimnastičnega društva RAIN Krško, Lara ŽIBERT, sicer dijakinja Srednje zdravstvene in kemijske šole Novo mesto, v sredo, 7. maja 2014 postala (drugič zapored) DRŽAVNA PRVAKINJA  v ženski športni gimnastiki za srednje šole v letu 2014in obranila naslov, s katerim se je okitila tudi že v preteklem letu 2013.

Čestitke Lara!

 

 


ODPRTO OBČINSKO PRVENSTVO V ŽENSKI ŠPORTNI GIMNASTIKI
/stopenjski tekmovalni sistem GZS/
KRŠKO, 8. in 9. maj 2014
OŠ JD KRŠKO

1.stopnja

1. mesto: Sara Skrbinek 
(OŠ JD Krško)
2. mesto: Neja Ančimer 
(OŠ Raka)
3. mesto: Živa Milar 
(OŠ Brestanica)
4. mesto: Lucija Jakhel 
(OŠ JD Krško)
5.mesto: Tajda Peklar 
(OŠ Blanca)
6. mesto: Iza Levak 
(OŠ JD Krško)
7.mesto: Maša Vasiljevič 
(OŠ Brestanica)

2.stopnja

1. mesto: Zara Pohle 
(OŠ JD Krško)
2.mesto: Mija Ančimer 
(OŠ Raka)
3.mesto: Tjaša Kern 
(OŠ JD Krško)
4.mesto: Gorenc Tjaša 
(OŠ Brestanica)

3. stopnja

1. mesto: Teja Lukič 
(OŠ Leskovec)
2. mesto: Klara Kostevc 
(OŠ JD Krško)

4. stopnja:

1. mesto: Naja Šiška 
(OŠ JD Krško)
2. mesto: Koni Karla Kerin 
(OŠ Leskovec)
3. mesto: Ana Škoberne 
(OŠ Leskovec)

4.stopnja/13+

1. mesto: Petra Purkat 
(OŠ Artiče)
2. mesto: Ana Kožuh
 (OŠ Brestanica)
3.mesto: Doroteja Imperl 
(SŠ NM)

5. stopnja

1. mesto: Špela Vasiljevič 
(OŠ Brestanica)
2. mesto: Manuela Sotler 
(OŠ JD Krško)
3. mesto: Naja Šiška
 (OŠ JD Krško)

Fig I. - članice GZS / nacionalna stopnja

1. mesto: Lara Žibert 
(SŠ NM)

 


11.POKAL STUDENCI MARIBOR
sobota, 5. april 2014
ŠD Studenci Maribor, Na poljanah 20, 2000 Maribor

PETRI SREBRO!
Larin prvi nastop v nacionalni stopnji
Prvič nastopile obetavne najmlajše


    

1. STOPNJA
Žekipno 11. mesto
Skrbinek Sara - 28. mesto
Milar Živa - 32. mesto
Ančimer Neja - 36. mesto
Jakhel Lucija - 38. mesto
2. STOPNJA
ekipno 13.mesto
Pohle Zara - 37. mesto
Kern Tjaša - 38. mesto
Ančimer Mija - 45. mesto
Gorenc Tjaša - 49.mesto
4.STOPNJA
Šiška Naja - 20. mesto
4.STOPNJA 13+
Purkat Petra - 2. mesto
Imperl Doroteja - 8.mesto
5.STOPNJA
Vasiljevič Špela - 20. mesto
Sotler Manuela - 22. mesto
NACIONALNA STOPNJA
Žibert Lara - 5. mesto


KOLEDAR TEKMOVANJ 2014
(osnutek)

MESEC ORGANIZACIJA TEKMOVANJ KRAJ
APRIL    
5.4. Pokal Studenci Maribor
12. - 13. 4. Šalamunov memorial Ruše-Ljubljana
MAJ    
10.5. Pokal Kopra KP
11.5. Pokal NM Novo mesto
24.5. Pokal Ruš Ruše
31.5. Odprto prvenstvo ZJ Ljubljana
31.5. Pokal ZJ Ljubljana
JUNIJ    
7.6. Pokal Slovenije Ljubljana
SEPTEMBER    
11.10. Akrobatika Cirila Hočevarja Maribor
25.10. Hollyev memorial Brežice
NOVEMBER    
8.11. Pokal Šiške Ljubljana
22.11. Malejev memorial Ljubljana
29. - 30.11. Državno prvenstvo Ruše

 


KONGRES GZS
Portorož, 24.-26.jan. 2014

V portoroškem Bernardinu je minuli vikend potekal 4. kongres Gimnastične zveze Slovenije,
ki so se ga udeležili tudi športni delavci Gimnastičnega društva "RAIN" Krško. Na pestrem celodnevnem delovnem izobraževanju so lahko po izbiri prisluhnili 15-tim strokovnim  predavanjem in si tako za leto 2014 pridobili veljavno licenco za
tekočo tekmovalno sezono.

 
Na sliki: Mojca Kožuh, Renato Zorko in Polona Špan


U R N I K    V A D B E   2014

PON.     TOR.    
17.00-18.30 5.-8. STS + Fig   17.00-18.30 5.-8. STS + Fig
17.00-18.30 3.-4- STS   17.00-18.30 1.-2. STS  
           
SRE.     ČET.    
16.00-17.00 Miška Eli   17.00-18.30 5.-8. STS + Fig
17.00-18.30 5.-8. STS + Fig   17.00-18.30 1.-2. STS  
17.00-18.30 3.-4. STS  
           
PET.     SOB.    
17.00-18.30 5.-8. STS + Fig   priprave - po dogovoru  
17.00-18.30 3.-4- STS        

OPIS PROGRAMOV VADBE


Program SOKOLČEK je netekmovalni program splošne telesne vadbe (STV)  z elementi ženske športne gimnastike po programu Sokolske zveze Slovenije namenjem deklicam (in dečkom) od 1- 9.razreda OŠ. Vadba poteka 1 x tedensko.
Program MIŠKA ELI je namenjen vadbi predšolskih otrok v starosti od 3-6 let  (3-4; 4-5; 5-6) po programu Sokolske zveze Slovenije. Otroci po starostnih skupinah ob zaključku 40-urnega programa prejmejo izkaznico Miška Eli (SZS) ter glede na starost bronasto, srebrno oz. zlato kolajno Miška Eli. Vadba poteka vsako sredo od 16.00-17.00 ure v telovadnici OŠ JD Krško.
Gimnastična abeceda je tekmovalni program usmerjen v tekmovalni/kakovostni šport za deklica od 1. do 2.stopnje STS stopenjskega tekmovalnega sistema Gimnastične zveze Slovenije (GZS) in je namenjen predvsem deklicam od 1.do 4.razreda OŠ. Selekcijske telovadke se letno udeležujejo od 4 do 6 tekem  v tekmovalni sezoni 2014. Vadba potekla 2 x tedensko, predvidoma torek in četrtek od 17.00-18.30 ure.
Tekmovalni program 1 GZS je program vadbe usmerjen v kakovostni šport od 3.do 4.stopnje STS, namenjem  deklicam od 3.do 9.razreda OŠ z že osvojenim osnovnimi gimnastičnimi elementi in prvinami. Selekcijske telovadke se udeležujejo od 6-8 tekem v sezoni 2014. Vadba potekla 3 x tedensko, predvidoma od pon.-sre.-pet med 17.00-18.30 uro.
Tekmovalni program 2 nacionalne stopnje STS in FIG GZS je program vadbe usmerjen v kakovostni in vrhunski šport od 5.-7. STS, nacionalna raven in Fig oz. starostne kategorije deklice, kadetinje, mladinke in članice, namenjen  deklicam v starosti od 10 let naprej z že osvojenim osnovnimi gimnastičnimi elementi in prvinami. Selekcijske telovadke se udeležujejo od 8-10 tekem v sezoni 2014, tako v tekmovalnem sistemu STS kot Fig. Vadba potekla 5 x tedensko, predvidoma vsak delavnik (ponedeljek/petek) med 17.00-18.30 uro.

 


PRVA REPORTAŽA
GK RAIN BREŽICE
5.april1994

BILTEN SEZONE 2013 TEKMOVALNA SEZONA 2013
BILTEN SEZONE 2012 TEKMOVALNA SEZONA 2012


1993-2013
20 let GD Rain Krško
(jubilejna brošura)

 


PRAVNO OBVESTILO

Tekstov, video posnetkov ter fotografij brez dovoljenja avtorja ni dovoljeno objavljati v drugih medijih ali spletnih straneh. Lahko pa objavite povezavo do prispevkov, objavljenih na spletni strani http://www.gymrain-drustvo.si z obvezno navedbo vira.

     Prenovljeno: december  2013
Zadnja sprememba: 22.nov  2014 - 22.00

Gostovanje omogoča Kostak d.d. Krško


web counter
web counter

Copyright © 2012 GD RAIN KK